Tłumaczenia konferencyjne Poznań

Więcej informacji

Czym są tłumaczenia konferencyjne?

Konferencja Tłumaczenia konferencyjne w Poznaniu dotyczą głównie Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale także mniejszych konferencji biznesowych i naukowych. Jest to rodzaj translacji, który opiera się wyłącznie na słowie mówionym. Przekład ustny pozwala perfekcyjnie odzwierciedlić treść wypowiedzi mówcy, ponieważ tłumacz bierze pod uwagę również jego aktualne emocje, ton głosu czy personalne poglądy. Wypowiedzi tłumacza formułowane są w pierwszej osobie, tak aby ułatwić odbiór słuchaczom oraz jak najlepiej oddać sens słów prelegenta. Tłumaczenia konferencyjne są niełatwą sztuką, która wymaga doświadczenia i wysokich kwalifikacji.

Tłumaczenia symultaniczne

Tłumaczenia symultaniczneTłumaczenia symultaniczne to najtrudniejszy, ale również najbardziej efektywny rodzaj translacji konferencyjnej. Poznań to miejsce, gdzie spotykają się naukowcy, politycy i biznesmeni z całego świata, dlatego właśnie tutaj tak duże znaczenie mają te tłumaczenia. Odbywają się w czasie rzeczywistym, dzięki czemu mają tylko niewielkie opóźnienie względem mówcy. Sprawia to, że wydarzenie nie ulega przedłużeniu. Tłumacz zazwyczaj przebywa w specjalnej kabinie, gdzie słucha mów i niemal w tym samym czasie dokonuje tłumaczenia wystąpień. Słuchacze otrzymują przekład przemowy poprzez słuchawki. To system, który szczególnie sprawdza się podczas międzynarodowych wydarzeń, gdzie słuchacze pochodzą z różnych krajów i potrzebne są tłumaczenia kilku języków jednocześnie.

Tłumaczenia konsekutywne

Tłumaczenia konsekutywneTłumaczenia konsekutywne również odbywają się w czasie rzeczywistym, ale docierają do słuchaczy podczas pauz w wypowiedzi prelegenta. Jest to metoda, która wymaga więcej czasu niż tłumaczenia symultaniczne, ale świetnie sprawdza się podczas mniejszych wydarzeń w Poznaniu. To ekonomiczne rozwiązanie świetnie sprawdzi się podczas szkoleń, prezentacji, konferencji prasowych czy negocjacji i wywiadów. Nasze biuro oferuje Państwu tłumaczenia ustne na terenie różnych miast - Poznań, Wrocław czy Gorzów Wielkopolski. Realizujemy zlecenia tłumaczeń konferencyjnych w całej Polsce.

Kompleksowa obsługa techniczna konferencji

Obsługa techniczna konferencjiPoza tłumaczeniami konferencyjnymi, oferujemy Państwu również pełną obsługę techniczną konferencji. Posiadamy szeroką gamę sprzętu, który jest niezbędny, aby zorganizować wydarzenie, które odniesie sukces. W naszej ofercie znajdują się również kabiny dla tłumaczeń symultanicznych oraz słuchawki niezbędne dla słuchaczy. Nasz sprzęt to również przenośny system radiowy, znany jak TourGuide. Świetnie sprawdzi się podczas wydarzeń, gdzie uczestnicy stale się przemieszczają.

Kontakt

tlumaczeniaustnebiz[at]gmail.com

jozefjaskulski [at] hotmail.com

728 807 015